خشک کن انجمادی تحت خلاء

یکی از فرایندهای مهم در صنایع دارویی ٬ غذایی ٬ نظامی و … استفاده از تکنیک خشک کردن انجمادی تحت خلاء یا به عبارتی  فریزدرایینگ یا لیوفیلیزاسیون میباشد . دو واژه فریزدرایینگ Freeze Drying  و لیوفیلیزاسیون Lyophilization دارای معانی یکسان بوده و مترادف یکدیگر میباشند  فقط اینکه اولی در زبان انگلیسی و دومی به زبان فرانسوی میباشد .

به منظور افزایش زمان ماندگاری مواد و فرآورده های حساس به رطوبت از طریق حذف آب ٬ در صنایع دارویی – بیولوژیکی ٬ نظامی ٬ غذایی و … کاربرد فراوانی دارد . خشک کردن انجمادی در واقع حذف آب از محصول از طریق انجماد٬ کاهش فشار (خلاء) و افزایش دما (به منظور تصعید شدن حلال ) صورت می پذیرد.

مراحل اجرای خشک کردن انجمادی (Freeze Drying & Lyophilization)

 

1- انجماد

2- خشگ کردن اولیه یا Primary Drying

3- خشک کردن ثانویه یا Secondary Drying

 

مرحله انجماد  یا فاز انجماد :

به جرات میتوان گفت مرحله انجماد اولین و مهم ترین مرحله از فرایند حذف آب از فراورده میباشد . انجماد صحیح می تواند زمان فریزینگ را  تا حدود سی درصد 30٪ کاهش و کیفیت فرآورده را به طور قابل توجهی افزایش دهد . شاید از نظر شما خواننده گرامی این یک جمله معمولی و عادی باشد اما این جمله حاصل پانزده سال کار عملی ما در حوزه فریزدرایینگ و کار با دستگاههای فریزدرایر است .

خشک کردن انجمادی

در طی سالها فعالیت در زمینه فریزدرایینگ و لیوفیلیزاسیون ٬ محصولات مختلفی در فرآیند خشک شدن دچار مشکل و خرابی شدند که با تحلیل و بررسی آنها به ریشه اصلی خرابی پی بردیم  . اینکه مرحله انجماد به عنوان مهمترین مرحله فرایند معرفی میگردد به این خاطر است که تمام موارد تئوری گفته شده در کتابها و مقالات به صورت عملی و واقعی در مقیاس صنعتی مورد تحلیل و آزمایش قرار گرفته است . بنابراین با علم به کلیدی بودن انجماد در پروسه لیوفیلیزاسیون ٬ به خواندن مقاله ادامه میدهیم .

برای انجماد یک ماده یا فرآورده ٬ راههای مختلفی وجود دارد . بعنوان مثال این کار میتواند از طریق حمام سرد یا فریزر یا استفاده از شلفهای یک فریزدرایر انجام پذیرد .  در این قسمت از مقاله برخی از تعارف کلیدی که در پروسه فریزدرایینگ کاربرد دارد را بیان میکنیم .

تعریف انجماد : وقتی یک مایع را به اندازه ی کافی سرد کنیم به جامدتبدیل می شود . تبدیل شدن ، ماده از حالت مایع به جامد راانجمادمی گوئیم،عمل انجماد دقیقاً عکس عمل ذوب است .

تعریف تصعید : زمانیکه یک جسم جامد مثل یخ ٬ مستقیما به گاز یا بخار تبدیل شود را تصعید میگویند .

تعریف چگالش : در صورتیکه بخار یا گاز  مستقیما به جامد تبدیل شود چگالش صورت گرفته است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا